O nas
    Władze
    Historia powstania
    Rok 2004
    Rok 2005
    Rok 2006
    Rok 2007
    Rok 2008
    Rok 2009
    Rok 2010
    Rok 2011
    Rok 2012
    Rok 2013
    Rok 2014
    Rok 2015
    Rok 2016
    Rok 2017

Pogoda na jutro
Pogoda w Gizycku

Warto zobaczyż

 

Historia - Rok 2005

08.01.2005 Spotkaliśmy się w Almaturze, temperatura +12°C, słoneczko, wiaterek - wymarzone warunki do pływania. Dzielimy zadania, łącznie z powiadomieniem nowo powstałej regionalnej TV w Olsztynie i robimy regaty na omegach w przyszłą sobotę. W połowie tygodnia ochłodziło się i padał śnieg, nerwy nie wytrzymały i odwołaliśmy wszystko. A szkoda, bo w sobotę świeciło słoneczko wiał lekki wiaterek, jedynie temperatura była znacznie niższa niż przed tygodniem. Tomek Jaworski nie uległ załamaniu pogody wypłynął na jezioro wraz ze swoimi podopiecznymi na optymistach. Takie warunki żeglarskie w styczniu nie szybko się powtórzą.
24 - 27.02.2005 Wiele trudu włożyliśmy w remont Monotypów.  Na razie pięć sztuk tego zabytkowego sprzętu lśni od nowego lakieru i nowych elementów takielunku. Jednak pogoda nie dopisała i w tym roku bojerów nie było. Robiliśmy kilka podejść żeby polatać, ale warunki lodowe były fatalne. Pełna mobilizacja - na jeziorze Święcajty mają się odbyć międzynarodowe regaty bojerowe. Mają być Niemcy i Norwedzy. Zbieramy ekipę, pakujemy na przyczepę Monotypy, załatwiamy transport, ubezpieczenie i do Węgorzewa. I znowu klapa - przywiało śniegiem, zdechł wiatr i nie ma latania. Dzielni lecz niespełnieni bojerowcy to: Tadeusz Czepukojć, Tadeusz Niewiadomski, Jerzy Kulewicz, Aleksander Wojczys, Krzysztof Żaczek, Hubert Tulkiewicz, Jan Matejko, Jerzy Miłosz, Roman Kowal, Czesław Mazurczyk, Krzysztof Zaniewski i Leszek Baryłka.Nie przejmujcie się chłopaki, sezon bojerowy 2005/2006 - już niedługo!
13 - 15.05.2005 Długodystansowe Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych "Jeziorak 2005". Nasza załoga w składzie: Tadeusz Czepukojć, Iza Godlewska i Feliks Basłyk zajęła dobre 4 miejsce.
20 - 22.05.2005 Pomimo tego, że psotnicy z niezaprzyjaźnionego stowarzyszenia, gdzieś tam z centralnej Polski, wprost wychodzili z siebie by uniemożliwić organizację imprezy (przekonywali głównego sponsora żeby nie dał pieniędzy, pracowali nad PZŻ o zablokowanie licencji regatowej - że im się chciało? Czy nie lepiej poświęcać czas i tracić energię na budowanie niż na niszczenie?) - I edycja Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych odbyła się. Patronat nad regatami objął Minister Leszek Stanisław Zieliński Pełnomocnik Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych. W klasie SASANKA zajęli miejsca: I - Andrzej Bury, II - Wiesław Nowakowski, III - Feliks Basłyk, IV - Leszek Szeląg, V - Jaromir Szczepański i VI - Tadeusz Czepukojć, w klasie NASH: I - Lech Kłosowski, II - Wiesław Dawidowicz, III - Artur Wojnowski i na dalszych miejscach: Ryszard Kordowski, Mariusz Burblis, Jan Matejko, Sebastian Czermiński oraz Zbysław Zieliński. W sumie startowało 17 załóg. Impreza bardzo udana, wspaniała pogoda, następna II edycja już 30 lipca. Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych finansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.  Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych finansuje PFRON.
28 - 29.05.2005 II Otwarte Regaty Osób Niepełnosprawnych o puchar Dyrektora PCPR w Giżycku. Wystartowało 10 załóg na jachtach Nash 20. Odbyły się dwa długodystansowe wyścigi. Na "pudle" ze swoimi załogami stanęli: I - Lech Kłosowski, II - Sebastian Czermiński, III - Feliks Basłyk, na dalszych miejscach: Ryszard Kordowski, Jan Matejko, Tadeusz Czepukojć, Majka Jasiulewicz, Leszek Szeląg, Artur Zborowski. Jak zwykle, regaty zabezpieczali wolontariusze ze Studium Medycznego w Giżycku, którym bardzo za pomoc dziękujemy i zapraszamy na Rejs Rodzinny PZŻN w dniach 3-5 maja.
03 - 05.06.2005 Rodzinny rejs PZŻN. W rejsie uczestniczyli również nasi wolontariusze ze swoim opiekunem Lechem Kłosowskim. Było super.
10 - 24.06.2005 W ramach przygotowań do zbliżającego się Festiwalu Żeglarskiego Osób Niepełnosprawnych, rozpoczęliśmy Warsztaty, które mają przygotować uczestników do samodzielnego pływania na jachtach żaglowych. Zapraszamy do obejrzenia w Galerii postępów uczestników Warsztatów - kandydatów na żeglarzy. Warsztaty finansowane są ze środków PFRON.
21.06.2005 Podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach Spartakiady młodzieżowej zorganizowaliśmy na Niegocinie przy plaży miejskiej regaty wioślarskie na DZtach dla młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich
20 - 24.06.2005 XI Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych trzecie miejsce zajął Wiesiek Nowakowski z Elą Piłkowską i Piotrkiem Wiórko
25 - 26.06.2005 Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad festiwalem objął Pełnomocnik Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych, a podstawową część kosztów sfinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Była to największa tego typu impreza zorganizowana dotychczas w Polsce. Wzięło w niej udział 350 osób niepełnosprawnych i ponad 100 osób kadry, wolontariuszy i opiekunów z różnych rejonów Polski. pływali i żeglowali na wszystkim co w porcie Almaturu stoi na wodzie.
30 - 31.07.2005 II edycja Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych pierwszy Wiesiek Nowakowski, drugi Leszek Szeląg, trzeci Felek Basłyk
13 - 14.08.2005 IV Mistrzostwa Polski w klasie DZ - jeden wyścig ale za to 24 godzinny, żeglarski ale nie wiało i dużą część trasy trzeba było pokonać na wiosłach . Wystartowały 32 załogi. czwarty Krzysztof Rosenbajger, piąty Tadeusz Czepukojć na 27 sklasyfikowanych załogi
20 - 21.08.2005 III edycja Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych
10 -11.09.2005 IV edycja Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych pierwszy Andrzej Bury, drugi Felek Basłyk, trzeci Wiesiek Nowakowski, w klasyfikacji generalnej Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych zdobył Wiesław Nowakowski i Izabela Dawcewicz, czołówka zawodników Pucharu otrzymała wysokie nagrody pieniężne ufundowane przez Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
14.09.2005 III Młodzieżowe Regaty Niepełnosprawnych w klasie DZ. Jak zwykle wspaniała zabawa i zachwycone buziaki dzieciaków.
17 - 19.09.2005 II Integracyjne Regaty Osób Niepełnosprawnych o puchar Dyrektora Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON. Pogoda nam dopisała. Było słonecznie i wietrznie. Zawodnicy ścigali się na jachtach Sasanka. Na zakończenie regat Dyrektor Markiewicz, wielki zwolennik rozwijania żeglarstwa i innych sportów wodnych w środowisku osób niepełnosprawnych, zapowiedział ich kontynuację za rok i to w rozszerzonej formule. Wyniki: 1. Lech Kłosowski (Giżycko) 2. Krzysztof Maternicki (Częstochowa) 3. Piotr Wiórko (Mrągowo)
30.09 -
02.10.2005
Nasi wolontariusze odbyli rejs podsumowujący sezon żeglarski 2005 r. i pomoc w organizacji imprez żeglarskich dla osób niepełnosprawnych. Komandorem rejsu był Lech Kłosowski. Jachty nieodpłatnie udostępnił MCŻiTW ALMATUR Giżycko.
15.10.2005 Na zakończenie sezonu żeglarskiego, żeby wyciągnąć z za biurek urzędników, wypowiedzieliśmy pojedynek wioślarski na DZtach Staroście Powiatu Giżyckiego, pani Burmistrz Giżycka i Wójtowi Gminy Giżycko i tym sposobem odbyły się Integracyjne Regaty Wioślarskie Radnych i Pracowników Samorządowych oraz Żeglarzy Niepełnosprawnych, daliśmy fory współzawodnikom startując na ośmiu wiosłach (pozostali mieli po 10) ale i to nie pomogło byliśmy pierwsi, na drugim wpłynęła reprezentacja Urzędu Miasta, a gdzieś tam daleko, daleko na trzecim reprezentacja Starostwa Powiatowego a Gmina chyba stchórzyła bo nie stawiła się na pojedynek. W następnym sezonie chyba to powtórzymy!
 
 

© Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych | Wykonanie: