O nas
    Władze
    Historia powstania
    Rok 2004
    Rok 2005
    Rok 2006
    Rok 2007
    Rok 2008
    Rok 2009
    Rok 2010
    Rok 2011
    Rok 2012
    Rok 2013
    Rok 2014
    Rok 2015
    Rok 2016
    Rok 2017

Pogoda na jutro
Pogoda w Gizycku

Warto zobaczyż

 

ROK 2011


Impreza na lodzie

V INTEGRACYJNE REGATY BOJEROWE PZŻN
15 - 16 stycznia 2011r.


Tegoroczny sezon lodowy zapowiadał się słabo. Już w grudniu napadało dużo śniegu, lód był cienki, nierówny, nie przyrastał i nic nie zapowiadało polepszenia warunków. Mimo to przygotowaliśmy bojery i czekaliśmy na sprzyjajšce warunki lodowe, aby rozegrać regaty. Na szczęście na początku stycznia przyszła odwilż, spadł deszcz, który stopił śnieg i mogliśmy odbyć kilka lotów treningowych. Na weekend prognoza była niezła i zgodnie z kalendarzem rozegraliśmy pierwsze w tym sezonie lodowym regaty bojerowe. Wprawdzie na lodzie nie było już śniegu, ale musieliśmy wyciągać ślizgi daleko ( aż kilka kilometrów za Dębową Górkę na koniec Kisajna), gdyż w pobliżu MCŻiTW wiatr był za słaby. W sobotę rozegraliśmy 4 wyścigi, ale nie wszyscy zawodnicy dotarli na start. W niedzielę ponownie było mglisto, znowu musieliśmy holować bojery daleko od ośrodka i rozegraliśmy kolejne 5 wyścigiów. Sędzią głównym regat był Tadeusz Niewiadomski. Za tydzień planujemy rozegrać kolejne regaty bojerowe. Będzie to Puchar Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa w klasie Monotyp XV.V LODOWY PUCHAR MAZURSKIEJ SZKOŁY ŻEGLARSTWA w klasie MONOTYP XV
22 - 23.01. 2011


Zgodnie z kalendarzem co jest rzadkością w przypadku imprez bojerowych udało nam się rozegrać drugie w tym sezonie lodowym regaty bojerowe. Podobnie jak tydzień wcześniej warunki były trudne. W sobotę w pobliżu MCŻiTW wiatr był za słaby, a przez następne dwa kilometry był podwójny załamujšcy się lód i bojery należało przez ten odcinek przeciągnšć, co nie było sprawą łatwą. Kilka załóg poddało się i zawróciło. Na szczęście za Dębową Górką lód był równy z niewielką kilkucentymetrową pokrywą sypkiego śniegu. Żeby jednak nie było za łatwo wkrótce zaczął padać śnieg (momentami dość intensywnie) i pojawiła się mgła. Było to niespotykane zjawisko meteorologiczne, gdyż jednocześnie wiał wiatr 5 – 6 m/s (3-4 B), który teoretycznie powinien mgłę „rozgonić”. Rozegraliśmy pierwsze 4 wyścigi, które zgodnie z przewidywaniami wygrali faworyci Jan Kulewicz i Robert Śliwiński. Następnie musieliśmy zrobić przerwę, gdyż mgła tak zgęstniała, że na 50 metrów nie było widać dużych pomarańczowych znaków zwrotnych, a co gorsza łowiących wędkarzy lodowych. Po przerwie rozegraliśmy jeszcze dwa wyścigi. W pierwszym faworytów pokonała rodzinna załoga Jerzy i Jan Nowakowscy, ale w drugim faworyci znowu zwyciężyli. W niedzielę planowaliśmy rozegrać kilka kolejnych wyścigów. Aby więcej bojerów mogło wziąć udział w regatach quady miały je zaholować na akwen regat. Niestety w nocy „dosypało” śniegu i osłabł wiatr. W rezultacie udało nam się rozegrać tylko jeden wyścig, który wygrała załoga Nowakowskich i zmuszeni byliśmy zakończyć regaty. Zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy. Zapowiadane na kolejny weekend Długodystansowe Regaty zostały odwołane przez organizatora.
Wyniki:
1. Jan Kulewicz, Robert Śliwiński
2. Jerzy Nowakowski, Jan Nowakowski
3. Jan Gotto
4. Leszek Baryłka


Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Klasie MONOTYP XV
4 - 6.02.2011 r.

Z archiwum Jerzego Nowakowskiego

Razem z Jerzym Miłoszem wziąłem udział w Mistrzostwach Polski. Bazą - portem dla zawodników była tradycyjnie Gospoda pod "Czarnym Łabędziem" w Rydzewie nad jeziorem Niegocin., a jej gospodarzem był Jerzy Nowakowski. W piątek odebrałem z Gdańska nowy żagiel ufundowany przez miasto Kwidzyn. W sobotę nie rozegraliśmy żadnego wyścigu z uwagi na bardzo silny wiatr, który wiał z siłą 6 - 7 stopni Beauforta. W niedzielę o godzinie 9.00 załogi stanęły na linii startu. W pierwszym wyścigu wystartowało 9 załóg. Nasza załoga w 3 wyścigu po drugim okrążeniu górnej boji wpadła w korkociąg. Będąc za sterem nie oczekiwanie znalazłem się za burtą ślizgu. Chcąc uwolnić lewą nogę rękoma wyszarpnąłem z pod kierownicy i tak zostałem z ogromną siłą wyrzucony na lód oddalając się od ślizgu około 50 m. Organizator powiadomił WOPR, który przysłał swoich ratowników poduszkowcem. W taki to sposób ukończyłem Mistrzostwa Polski. W szpitalu dowiedziałem się, że z wyścigów wycofały się 4 załogi w tym faworyt Łukasz Jedliński z Węgorzewa.

WYNIKI REGAT MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW POLSKI w KL. MONOTYP XV 04-06.02.2011r.

1. Ernest Spass, Daan Schutte, Holendrzy 6 pkt.
2. Eckard Pagel, Waldemar Konopka, Niemcy 12 pkt.
3. Jerzy Kulewicz, Robert Śliwiński, Polska 13 pkt.
4. Jerzy Nowakowski, Jan Nowakowski, Polska 18 pkt.
5. Karol Konarzewski, Adam Budzisz, Polska 25 pkt.
6. Łukasz Jedliński, Andrzej Jedliński, Polska 41 pkt.
7. Wiesław Nowakowski Jerzy Miłosz, Polska 46 pkt.
8. Jerzy Gulbicki, Polska 50 pkt.
9. Łukasz Karasewicz, Piotr Karasewicz, Polska 50 pkt.

WYNIKI REGAT MISTRZOSTW POLSKI w KL. MONOTYP XV 04-06.02.2011r.

1. Jerzy Kulewicz, Robert Śliwiński - MKŻ Mikołajki
2. Jerzy Nowakowski, Jan Nowakowski - MBSW Giżycko
3. Karol Konarzewski, Adam Budzisz - MBSW Giżycko

                                                                    Relacja - Wiesław Nowakowski

V Otwarte Bojerowe Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych-Monotyp XV.
19.02-20.02.2011 r.


W dn.19.02-20.02 zgodnie z terminarzem, jak nigdy w poprzednich latach, odbyły się V Otwarte Bojerowe Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych - Monotyp XV. Warunki lodowe trudne, dużo śniegu (12-15cm), wiatr 4-6m/s. Regaty odbyły się za "Dębówką". Wystartowały 4 ślizgi( 2 załogi nasze). W drugim dniu próbnie w 2 wyścigach wystartowałem na nowym bojerze Marka Winiarczyka (po dopracowaniu, dobrym ustawieniu i z nowymi płozami-można walczyć o dobre pozycje). Leciałem w pięknym samolocie ok.50 m, sam solo, pod kontrolą, opadłem lekko i dalej zgodnie z halsem pomknąłem. Mistrz Kulewicz został zdetronizowany.
WYNIKI: 1.Nowakowski Jerzy - Gulbicki Jerzy
2.Kulewicz Jerzy - Śliwiński Robert
3.Baryłka Leszek - Baryłka Roman
4.Gotto Jan - Fursewicz Jacek

Organizator: PZZN - Jerzy Miłosz
Sędzia: Andrzej Szocik

                                                                               Relacja - Jerzego Miłosza

Impreza na wodzie


"Sprawni żeglarze" - Warsztaty Sportowo Rehabilitacyjne
23 czerwiec - 2 lipiec 2011 r.


Wiatr we włosach, palące słońce albo deszcz - Neptun nie zawsze nam sprzyjał. Taka aura towarzyszyła warsztatom " Sprawni żeglarze" Spotkanie odbyło się nad brzegiem jeziora Kisajno Różni ludzie w różnym wieku, z różnymi dysfunkcjami, których połączyła wspólna pasja. Część uczestników to laicy - dla nich słowa rumpel, baksztag, szekla to magia. Pozostali to " patenciarze ", osoby mające już doświadczenie w tej dziedzinie. Wszyscy razem uzupełniali się i przekazywali sobie wzajemnie bakcyla żeglarstwa. Pasją zarażali nas instruktorzy, którzy dzielili się z nami swoimi wieloletnimi doświadczeniami. Dbali o nasze bezpieczeństwo kiedy trzeba temperowali nasz zapał pagajem. W wolnych chwilach między teorią i praktyką, była integracja poprzez wędkowanie, pływanie na kajakach, wypady do centrum miasta i okolic. Ostatnim etapem były regaty - sprawdzian naszych sił i zdobytych umiejętności. Niektóre "Nesche" niosła fala, a w pozostałych " œmiały się żagle " Bez względu na zajęte miejsce, każdy czuł się zwycięzcą. Warsztaty zakończyły się w " szklance ", gdzie Wszechmocny Król Jezior Mórz i Oceanów nadał nam imiona żeglarskie. Te warsztaty były wstępem do wielkiej przygody żeglarskiej.

Warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych
21.07 - 03.08.2011 r.

W dniach 21.07 - 03.08 2011 r. odbyły się Warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych zorganizowane przez Mazurską Szkołę Żeglarstwa na terenie Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku. Uczestniczyło 26 osób z różnymi schorzeniami. Warsztaty były współfinansowane ze środków PFRON. Uczestnicy warsztatów brali udział w 10 godzinnym szkoleniu języka migowego prowadzonego przez Tomasza Gumińskiego z szczególnym zwróceniem uwagi na znaki używane podczas żeglowania. Organizatorzy zorganizowali pokaz ratownictwa wodnego przez Ochotniczą Straż Pożarną Miłki. Przeprowadzono krótki instruktarz gry w tenisa na wózkach. Wszyscy uczestnicy mogli wykazać swoje umiejętności w żeglowaniu na jachtach typu "Sasanka", DZ, katamaranach i kajakach.
Cytuję opinię uczestniczek tych warsztatów.
Jako jedna z uczestniczek Warsztatów żeglarskich dla osób niepełnosprawnych pragnę wyrazić wdzięczność losowi, że trafiłam właśnie na tę stronę www poszukując jakiejś aktywnej formy wypoczynku, że zostałam zakwalifikowana i mogłam przyjechać w to piękne miejsce. Było super - tylko krótko. Profesjonalna, życzliwa kadra (cierpliwa), dobre warunki socjalne, zbyt dobre jedzenie, aby się odchudzić - mimo dużej aktywności 7 godzin dziennie na wodzie. Sympatyczni uczestnicy. Chciałabym tu jeszcze wrócić. Dużo się nauczyłam i połknęłam bakcyla żeglarstwa.
Dziękuję wszystkim !!!                                  Grażyna i Bożena z Łodzi.

Kurs żeglarski dla osób niepełnosprawnych
21.07 - 03.08.2011 r.

W dniach 21.07 - 03.08 2011 r. odbył się Kurs żeglarski dla osób niepełnosprawnych zorganizowane przez Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych na terenie Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku. Uczestniczyło 21 osób z różnymi schorzeniami, egzamin pozytywnie zaliczyło 18 osób. Warsztaty były współfinansowane ze środków PFRON.

VIII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych I Edycja
30 - 31 lipca 2011 r.

W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano pierwszą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Organizatorzy mieli duży kłopot, gdyż podobnie jak w roku ubiegłym nie otrzymali żadnego dofinansowania. W tej sytuacji gościny i sprzętu udzieliło jak zwykle niezawodne Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko. Przed rozpoczęciem regat został zorganizowany pokaz ratownictwa. Pokaz był przeprowadzony przez ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej Miłki, oraz ratownika medycznego. Wystartowały 22 załogi. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo wystartowało 14 załóg, a w kategorii żeglarzy niesłyszących 8 załóg. Zawodnicy niepełnosprawni ruchowo śœcigali się na sasankach, a zawodnicy niesłyszący na omegach. W sobotę było słonecznie, ale wiatr był słaby i rozegraliśmy jedynie trzy wyścigi. W kategorii żeglarzy niesłyszących po pierwszym dniu regat zdecydowanym faworytem był Tomasz Gumiński z Warszawskiego Klubu „Wars”, który wygrał wszystkie wyścigi ze sporš przewagą. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo prowadził Andrzej Bury z Jastrzębia Zdroju, który wygrał dwa wyścigi i raz był trzeci. W niedzielę powiało 2 - 4 B i rozegrano cztery wyścigi. W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo poza konkurencją był Andrzej Bury, który wygrał wszystkie z dużą przewagą. W kategorii żeglarzy niesłyszących Tomasz Gumiński tylko raz dał się wyprzedzić Ewie Dąbkowskiej. Terminy i iloœć kolejnych tegorocznych Edycji Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych są uzależnione od sposobu załatwienia odwołania od decyzji o odmowie dofinansowania zadania.

Wyniki:
Żeglarze niepełnosprawni ruchowo:
1.Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Wiesław Wolsza (6 pkt)
2.Waldemar Woźniak, Monika Woźniak, Roland Sikorski (12 pkt)
3.Feliks Basłyk, Jarosław Biernacki, Józef Pawlak (18 pkt)
4.Olga Górnaś-Grudzień, Tadeusz Węgrzyn, Stanisław Kłęczar (32 pkt)
5.Grzegorz Włochowicz, Grzegorz Klimas, Marek Ziaja (33 pkt)
6.Tadeusz Granowski, Stanisław Jurgielewicz, Andrzej Grabowski (45 pkt)

Żeglarze niesłyszący:
1.Tomasz Gumiński, Magdalena Palczewska, Marcin Kubalski (6 pkt)
2.Ewa Dąbkowska, Teresa Dampc, Rafał Gołębiewski (12 pkt)
3.Zbigniew Gumiński, Aneta Karwowska, Tadeusz Gutowski (24 pkt)
4.Anna Kwiatkowska, Michał Gliński, Łukasz Banaś (24 pkt)
5.Monika Kozub, Małgorzata Gęborys, Krzysztof Karwowski (26 pkt)
6.Marcin Bodnar, Adam Sulmicki, Tomasz Turkowski (29 pkt)

Warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych
18 - 31.08.2011 r


W dniach 18.08 - 31.08 2011 r. odbyły się Warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych zorganizowane przez Mazurską Szkołę Żeglarstwa na terenie Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku Uczestniczyło 26 osób. Warsztaty były współfinansowane ze środków PFRON. Uczestnicy warsztatów brali udział w 10 godzinnym szkoleniu języka migowego prowadzonego przez Tomasza Gumińskiego z szczególnym zwróceniem uwagi na znaki używane podczas żeglowania. Wszyscy uczestnicy mogli wykazać swoje umiejętności w żeglowaniu na jachtach typu "Sasanka", DZ, katamaranach i kajakach. Uczestnicy warsztatów skorzystali z możliwości lotu na motolotni, którą sprowadził jeden z instruktorów. Podczas lotu podziwiano piękno Mazurskich jezior z lotu ptaka.

Zostań sprawnym żeglarzem
18 - 31.08.2011 r.


W dniach 18.08 - 31.08 2011 r. odbyły się Warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych zorganizowane przez Mazurską Szkołę Żeglarstwa na terenie Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku Uczestniczyło 20 osób. Warsztaty były współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko Mazurskiego. Uczestnicy warsztatów brali udział w 10 godzinnym szkoleniu języka migowego prowadzonego przez Tomasza Gumińskiego z szczególnym zwróceniem uwagi na znaki używane podczas żeglowania. Wszyscy uczestnicy mogli wykazać swoje umiejętności w żeglowaniu na jachtach typu "Sasanka", DZ, katamaranach i kajakach. Uczestnicy warsztatów skorzystali z możliwości lotu na motolotni, którą sprowadził jeden z instruktorów. Podczas lotu podziwiano piękno Mazurskich jezior z lotu ptaka. Dla 6 osób przeprowadzono szkolenie żeglarskie zakończone egzaminem na stopień żeglarza, osoby te pozytywnie zdały egzamin.

Warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych
19 - 28.08.2011 r.

W dniach 19.08 - 28.08 2011 r. odbyły się Warsztaty żeglarskie dla osób niepełnosprawnych zorganizowane przez Mazurską Szkołę Żeglarstwa na terenie Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku. Uczestniczyło 21 osób z różnymi schorzeniami. Warsztaty były współfinansowane ze środków FIO. Uczestnicy warsztatów brali udział w 10 godzinnym szkoleniu języka migowego prowadzonego przez Tomasza Gumińskiego z szczególnym zwróceniem uwagi na znaki używane podczas żeglowania. Wszyscy uczestnicy mogli wykazać swoje umiejętności w żeglowaniu na jachtach typu "Sasanka", DZ, katamaranach i kajakach. 

Kurs żeglarski dla osób niepełnosprawnych
18 - 31.08.2011 r.


W dniach 18.08 - 31.08 2011 r. odbył się Kurs żeglarski dla osób niepełnosprawnych zorganizowane przez Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych na terenie Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku. Uczestniczyło 21 osób z różnymi schorzeniami, egzamin pozytywnie zaliczyło 18 osób. Warsztaty były współfinansowane ze środków PFRON.

VIII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych
II Edycja
5 - 6.09.2011 r.


W Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku rozegrano drugą edycję tegorocznego Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych i Mazurska Szkoła Żeglarstwa. Gościny i sprzętu udzieliło jak zwykle niezawodne Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko. W poniedziałek przy bardzo dobrych warunkach rozegrano 3 wyścigi natomiast we wtorek rozegrano 7 wyścigów. Nie zawodnie w grupie niepełnosprawnych ruchowo od pierwszego wyścigu prowadziła załoga Andrzeja Burego.

Wyniki:

Niepełnosprawni ruchowo:
1. Bury Andrzej, Zakowicz Marian, Rakowicz Eugeniusz.
2. Woźniak Waldemar, Sutnik Joanna, Mendelska Agnieszka.
3. Basłyk Feliks, Lisiczyński Mirosław, Biernacki Jarosław.

Niesłyszący:
1. Gumiński Zbigniew, Borsuk Ryszard, Bazydło Paweł.
2. Gumiński Tomasz, Chwiałkiewicz Barbara, Kurowska Patrycja.
3. Urbańska Joanna, Brzozowska Lidia, Sulmicki Adam.

XVII Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych
7 - 8 września 2011 r.


Po raz siedemnasty port Międzynarodowego Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko gościł żeglarzy niepełnosprawnych na jednej z najstarszych na świecie oficjalnych Mistrzostw Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. Mistrzostwa organizowane są przez Mazurską Szkołę Żeglarstwa, Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko i Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych.
Głównym sponsorem regat jest firma BUDIMEX S.A. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zawodnicy startowali w 2 kategoriach: żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo i żeglarzy niesłyszących. Zawodnicy w środę przed połódniem rozegrali jeden wyścig, po południu warunki nie pozwoliły na rozegranie wyścigu. W czwartek były dobre warunki i rozegrano 7 wyścigów.

Wyniki:

Niepełnosprawni ruchowo:
1. Bury Andrzej, Zakowicz Marian, Rakowicz Eugeniusz.
2. Woźniak Waldemar, Sutnik Joanna, Mendelska Agnieszka.
3. Kołoda Mariusz, Kwiatkowski Wiktor, Smolarska Aleksandra.

Niesłyszący:
1. Gumiński Tomasz, Osajda Karolina, Białoszewski Damian.
2. Gumiński Zbigniew, Borsuk Ryszard, Olak Anna.
3. Urbańska Joanna, Brzozowska Lidia, Sulmicki Adam.

VII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych
9 - 11 wrzesień 2011 r.

Kolejny raz byliśmy współorganizatorami największej w Europie imprezy żeglarskiej dla osób niepełnosprawnych. Wzięło w niej udział trzystu uczestników, którzy pod opieką kilkudziesięciu wolontariuszy na jachtach przez 3 dni uczyli się żeglarstwa. Współorganizatorami byli jak zwykle Mazurska Szkoła Żeglarstwa i Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej, a patronat nad imprezą objął Minister Jarosław Duda Pełnomocnik Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Prognozy pogody były fatalne, lecz na szczęście kompletnie się nie sprawdziły i przez cały czas trwania imprezy pogoda była idealna. W piątek było słonecznie, był porywisty wiatr 3 - 5 B i jachty żeglowały z zarefowanymi żaglami, a uczestnicy, z których większość była pierwszy raz na wodzie szybko przekonali się, że jest bezpiecznie. Wieczorem była dyskoteka. W sobotę znowu było słonecznie, wiatr osłabł do 2 - 4 B i dzięki temu zaczęliśmy zajęcia wcześnie rano. O godzinie 11.00 nastąpiła przerwa w zajęciach na wodzie i Dyrektor Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON Kamil Petynka dokonał uroczystego otwarcia Festiwalu i wręczył medale, puchary i nagrody zwycięzcom II Edycji VIII Pucharu Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych i XVII Mistrzostw Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych, które odbyły się bezpośrednio przed Festiwalem. Następnie uczestnicy wrócili na wodę i do wieczora przeprowadziliśmy wszystkie zaplanowane treningi. Uczestnicy co kilka godzin przesiadali się na inny rodzaj jednostek pływajšcych. Sobotni wieczór to zabawa szantowa w "Szklance" i dyskoteka. W niedzielę ciągle było słonecznie, wiatr 2 - 3 B i zgodnie z planem rozegraliśmy regaty. Wystartowały Tanga, Dezety, Sasanki, Nashe. Odbyły się też wyścigi kajakowe. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, oraz losowali nagrody książkowe. Opiekę medyczną nad uczestnikami sprawowała dr. Anna Błaszczyk z firmy "Intermedicus" z Łodzi, która pomaga nam w organizacji festiwali od lat. Imprezę asekurowała niezawodna Straż Pożarna z Miłek.

Wyniki regat:

Sasanka:
1. Waldemar Woźniak, Mariusz Pietrzyk, Roland Sikorski, Malwina Wojciechowska
2. Marian Zakowicz, Wiesław Wolsza, Elżbieta Wroniak, Agnieszka Sitnicka, Jerzy Borkowski, Marianna Zalewska
3. Andrzej Bury, Iwona Kwolek, Barbara Wojciechowska, Małgorzata Ginter, Marta Kowalska, Jacek Ginter

Tango:
1. Andrzej Kalinowski, Cezary Milecki, Agnieszka Gortat, Jarosław Œmigiel
2. Sebastian Kwiatkowski, Teresa Kosiada, Jan Jurczak, Edyta Jaster, Urszula Góra, Bożena Jesionek
3. Marek Kubacki, Jolanta Siedlecka, Henryk Siedlecki, Jan Stacherski, Stefan Kotiuk

DZ:
1. „Pierwsza Szklanka” – Jan Gotto, Mirosław Sulej, Ewa Więckowska, Michał Pajšk, Wiesław Leœniewski, Krzysztof Łomża, Zbigniew Hak, Zygmunt Hojnacki, Wiesław Banasiński, Ryszard Balcerek
2. „Balanga” – Leszek Król, Kamińska Gizela, Krystian Kamiński, Renata Kegel, Dariusz Rejman, Henryka Grodecka, Joanna Rogala, Czesława Kwiatkowska, Magdalena Ginter, Bożena Caban, Gertruda Lipka
3. „W Tango” – Janusz Ryłło, Krystyna Brzóskiewicz, Wiesława Ochman, Maciej Ochman, Danuta Sipa, Aleksandra Kosmalska, Oskar Szemraj, Roman Siek, Magdalena Stępkowska, Monika Siek, Marek Pielecki, Mirosław Lisiczyński, Amadeusz Lisiczyński, Lidia Brzozowska

NASH
1. Michał Rutkowski, Anna Mierzejewska, Agnieszka Trzaska
2. Sylwia Macegoniuk, Rafał Mierzejewski, Paweł Rorbach
3. Patrycja Kurowska, Damian Białoszewski, Konrad Zalewski

Komandor regat składa podziękowania kadrze za sprawnš organizację imprezy a szczególnie:

1. Agnieszka Matysek, Krzysztof Dunowski – Biuro Festiwalu
2. Stanisław Górniak – Sasanki
3. Radio Gdańsk i Magazyn Hokej pod dowództwem Arka Chomickiego – Tanga
4. Jan Gotto – Dezety
5. Jurek Hrebień – Katamarany
6. Krzysztof Kłębowski - kajaki

 
 

© Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych | Wykonanie: